Nejnovější recenze ze sekce Telekonvertory

• prodloužení ohniskové vzdálenosti použitého objektivu 1,4 x
  • kvalitní zpracování
  • jednoduché použití
  • snižuje světelnost objektivu
  • u tmavších objektivů nemusí fungovat AF

Možná řešíte stejný problém jako já. Většinou teleobjektiv nepotřebujete, ale sem tam by se hodil. Ale rozumný teleobjektiv není zadarmo a abych si pořizoval pro příležitostné využití ...
A v tomto případě se nabízí možnost použití telekonvertoru. Oproti teleobjektivu je výrazně levnější, je také skladnější a lze použít k více objektivům. To je ta příjemnější stránka. Ta ménš příjemná je, že telekonvertor snižuje světelnost objektivu, takže se může stát, že u tmavších objektivů už nemusí fungovat AF automatika. Takže ideální stav je, pokud si můžete před zakoupením konvertoru celou sestavu odzkoušet. U konvertoru s násobkem 1,4 x jsem neměl problémy u žádného ze svých objektivů, u konvertoru s snásobkem 2 x při plném zoomu (300 mm) již objektiv EF 75 -300 musím při horších světelných podmínkách ostřit ručně.
Samotné použivání telekonvertoru je jednoduché. Vkládá se mezi tělo a objektiv, vvzhledem k tomu že má kontakty pro komunikaci těla s objektivem, zachovává plnou funkčnost objektivu. Jakou ohniskovou délku má vaše sestava zjjistíte jednoduchým vynásobením ohniskové vzdálenosti použitého objektivu násobkem uvedeném na konvertoru. Takže například z pevného 50 mm objektivu máte s tímto telekonvertorem 50 x 1,4 = 70 mm portrétní objektiv. Pokud má váš přístroj tříčtvrteční čip (APS-C) samozřejmě je potřeba výsledek znásobit crop faktorem (u Canonu 1,6)
Použití telekonvertoru je vždy kompromis, přesto pro příležitostné použití přináší uspokojivé výsledky a výhodu nižších pořizovacích nákladů.

Zeikos 2x MC 52mm

Zeikos 2x MC 52mm

Přidáno: 19. prosince 2011

• Nízka cena a Top výsledok

Doporučujem všetkým čo majú len základný objektív

SONY VCL-R2037

SONY VCL-R2037

Ověřený zákazník Sony Center Ověřený zákazník

Přidáno: 13. prosince 2011

Zakoupeno v Sony Center

• ,,plní účel,, čo neplatí u všetkých univerzálnych typoch predsádok
  • nič

neuveriteľná cena 7,50 EUR po 81% zľave
NO ,NEKUP TO !!!

Sanyo VCP-L04SWEX

Sanyo VCP-L04SWEX

Ověřený zákazník MEGAFOTO.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 12. prosince 2011

Zakoupeno v MEGAFOTO.CZ

• kvalitní zpracování, originální příslušenství, včetně makročlenu
  • v popisu bylo 0.75krát,což činí z kamery pěkných 31mm na přepočet,místo toho dorazila 0.45krát,což je s kamerou xacti fh1 necelých 20mm na a to už je docela hodně široké

Přidáno: 29. listopadu 2011

• lehký, výkonný

Canon TC-DC58D

Canon TC-DC58D

pepavasa pepavasa

Přidáno: 3. října 2011

(naposledy upraveno 10. ledna 2016)

• Překvapivě nezhorší kresbu základního objektivu
  • Nesníží světelnost
  • Skvělá věc

Velmi podařený kus optiky . Mám ho na Canonu Powershot G12. použití tohoto konvertoru, je vlastně jediná cesta jak zvětšit ohniskovou délku nevýměnného objektivu Canonů řady G. Smysl má prodlužovat jen to nejdelší ohnisko základního objektivu, protože konvertor je korigován právě na tuto délku. Při kratších ohniscích, kdy se objektiv zasouvá do těla aparátu a vzdaluje se od pevně uchyceného konvertoru se začne objevovat na snímku tubus adaptéru, takž ve finále fotka vypadá jak pořízená přes domovní kukátko. Jak z výše uvedeného vyplývá, pro aplikování konvertoru potřebujete jeho držák. Je to adaptér, kterým překryjete vlastní objektiv, opatřený závity pro montáž konvertoru nebo držáku fotografické filtru. Uchycení adaptéru je na těle aparátu chráněno kroužkem, kolem objektivu. Kroužek sejmete, po stisku blokovacího tlačítka, jeho pootočením doprava. Vřele doporučuji kroužek pečlivě uschovat. Je skoro nedostupný.

Přidáno: 12. srpna 2011

Zakoupeno v Megapixel.cz

Spojení Canon EF 70-200 F2,8 L IS s tímto extenderem = perfektní volba pro variabilní focení. Překvapilo mě jen pomalejší ostření, jinak vše ok.

Canon EF 1.4x III

Canon EF 1.4x III

Přidáno: 29. července 2011

Zakoupeno v Megapixel.cz

• Opravdu dostatečné zvětšení ohniskové vzdálenosti. Použito na obj.70-200 mm.
  • Pro fotovýlety je to ideální řešení a tahat se s objektivem o hmotnosti 1,5 kg, to si opravdu rozmyslím. Navíc další filtry, atd., proto je to ideální řešení
  • Znatelná ztráta ostrosti.

Jedná se o jednoduchou, malou věc, která Vám pomůže, nicméně je třeba si použití opravdu rozmyslet, protože snížení ostrosti je opravdu znát. Fotobatoh mám už tak dost těžký, v létě je to o poznání náročnější, kvůli vedrům, nebo dešťům, proto potřebuji funkční a skladné věci.
Ostatním, bych produkt doporučil, řekl bych, že se hodí spíše ke světelnějším objektivům.
Funkce mě nikterak neudivila, spíše jsem věděl do čeho jdu. Použití zvažuji, zejména při horším světle mám pocit, že mi příjde použití dost problematické.
Konkurenční produkty jsem neměl možnost vyzkoušet, ale obecně si myslím, že Canon, bude na Canunu, vždy lepší, než jiné značky.
Cena podle mě odpovídá kvalit, takže koupě nelituji..

Zeikos 2x MC 72mm

Zeikos 2x MC 72mm

Přidáno: 25. července 2011

Zakoupeno v Daganet s.r.o.

• Slušný výrobek plní svůj účel.

Nejsem tu na nákupu naposledy.

Nikon TC-14E II

Nikon TC-14E II

Ověřený zákazník MEGAFOTO.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 13. července 2011

Zakoupeno v MEGAFOTO.CZ

• výrazně lepší ostrost i na zcela otevřenou clonu v porovnání s TC Kenko 1,5 u objektivu Nikon 400/4 VR na full frame
  • nižší úroveň vinětace v porovnání s viz. výše
  • pevné uchycení na těle fotoaparátu i objektivu
  • při focení letovek proti modrému nebi je přesto vinětace viditelná - lze však odstranit v PC

- opět se mi potvrdilo, že značkový originál je lepší než produkty alternativních výrobců. Bohužel za vyšší cenu. Kdo nechce kompromis, nemá jinou volbu.

Kenko Pro 300 DG 1,4x

Kenko Pro 300 DG 1,4x

Přidáno: 12. července 2011

Zakoupeno v FotoŠkoda

• s produktem jsem plně spokojen

Telekonvertor jsem ještě neměl možnost pořádně vyzkoušet v terénu, ale po prních testovacích snímcích se jeví výsledky velice slibné. Takže si myslí, že je možné tento produkt doporučit jako možnou náhradu za silnější teleobjektiv.

Zeikos 4,5x 52/58 mm

Zeikos 4,5x 52/58 mm

Přidáno: 12. července 2011

• nevím
  • možná to neumím,ale nedokážu zaostřit na větší vzdálenosti a myslím,že ani to přiblížení 4,5 není pravda,vlastním fuji s9600
  • zkoušel jsem to i ze stativu

jsem z tohoto výrobku zklamán,ale co jsem mohl čekat za 1290kč,nevím možná má někdo lepší zkušenost a poradil by

Kenko Pro 300 DGX 1.4x pro Nikon

Kenko Pro 300 DGX 1.4x pro Nikon

Ověřený zákazník vffoto Ověřený zákazník

Přidáno: 1. června 2011

Zakoupeno v vffoto

• Dobrá komunikace se všemi teleobjektivy. Prodloužení ohniskové vzdélenosti.

Používání pohodlné. Doporučuji.

Canon EF-25 II

Canon EF-25 II

Přidáno: 15. května 2011

(naposledy upraveno 15. května 2011)

Zakoupeno v FotoŠkoda

• originál Canon je vždy výrobek zcela perfektní

spolehnutí na stoprocentní kvalitu
zkušenost s používáním zcela odpovídá očekávání
ostatním samozřejmě mohu jedině doporučit

Ověřený zákazník VK Servis Ověřený zákazník

Přidáno: 20. dubna 2011

(naposledy upraveno 20. dubna 2011)

Zakoupeno v VK Servis

Krist Krist

Přidáno: 19. března 2011

• kvalitní značkový výrobek
  • navýšení optického zoomu 1,5x

Můj Canon S5IS má i tak dostačující zoom (12x) a kdybych konvertor nekoupil v sadě s foťoaparátem, určitě bych za něj tolik peněz nedal, i když tato optika od Canonu bude mít lepší obrazové výsledky než napodobeniny (jestli nějaké vůbec jsou)
No, párkrát jsem ho zkusil, kreslí docela dobře a věřím, že u některých nadšenců najde uplatnění.
Po nasazení nejde použít standartní sluneční clona.
Nutno počítat s větší brašnou.

Anonym Anonym

Přidáno: 24. února 2011

• Rychlé dodání,ochota.Doporučuji.

Max.spokojenost.

Ověřený zákazník Afoto Ověřený zákazník

Přidáno: 23. ledna 2011

(naposledy upraveno 23. ledna 2011)

Zakoupeno v Afoto

• rychlá komunikace a dodání zboží rychle

Dopuručil bych produkt i ostatním zájemcům

Ověřený zákazník Afoto Ověřený zákazník

Přidáno: 20. ledna 2011

Zakoupeno v Afoto

• Provedení je na jedničku.

Až na cenu jsem spokojený

Zobrazuji 121 - 140 ze 148 recenzí 1...4 5 6 [ 7 ] 8