Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Telekonvertory

Jak vybrat telekonvertor?

Telekonvertor je speciální jedno nebo více čočková soustava, která prodlužuje ohniskovou vzdálenost a tím pádem zvětšuje ?přiblížení? teleobjektivu. Telekonvertory se vyrábějí s různou účinností a označují se násobkem přiblížení (1,4x, 1,7x, 2x atd.).  Nasazují se mezi teleobjektiv a tělo DSLR.

Existují také předsádkové čočky, které se šroubují přímo na objektiv, nebo na určitý redukční kroužek.  V nabídce najdeme jak telepředsádky, tak širokoůhlé předsádky a nebo makropředsádky. Předsádky se většinou používají ke kompaktním fotoaparátům.

Rychlé odkazy:

Telekonvertory pro Canon
Telekonvertory pro Nikon
Telekonvertory pro Sony
Telekonvertory pro Olympus

 

Mohu ke svému kompaktnímu foťáku použít jakoukoliv předsádku?

Jakoukoliv předsádku použít nemůžeme. Záleží především na průměru závitu objektivu (nebo redukčního kroužku), ale také na konstrukci objektivu, ne na všechny foťáky jdou použít všechny předsádky i když závit souhlasí. Nejlepší je používat pouze ty doporučené výrobcem.

 

Jaký telekonvertor pro digitální zrcadlovky?

U DSLR (digitální zrcadlovka) přístrojů je vždy telekonvertor závislý na bajonetu daného výrobce. U těchto přístrojů proto lze využít buď značkových telekonvertorů a nebo produkty alternativních výrobců, kterými jsou například Sigma, nebo Tamron.

 

 

Jak je to se snížením světelnosti u předsádek a u telekonvertorů?

Výhodou předsádek obecně je to, že světelnost nesnižují, zatímco telekonvertory ano.

Vybrat Telekonvertor

 

Porovnat telekonvertory