Recenze Pentax HD DA AF Rear Convertor 1,4x AW

Ověřené recenze Pentax HD DA AF Rear Convertor 1,4x AW

Petr

Přidáno: 20. dubna 2015

• Kvalitní zpracování, optická kvalita

Kvalitní produkt pro zvětšení přiblížení. Jen dát pozor, nejdou s ním použít všechny objektivy Pentax.

Jiří Fajt

Přidáno: 30. října 2014

• uspokojivá kresba
  • vyšší cena

Můžu popsat své dosavadní zkušenosti s tímto telekonvertorem v kombinaci s objektivem DA 300mm a tělem K5. Ohnisková vzdálenost vzniklé soustavy je 420mm, maximální světelnost 5,6. Ve středu je kresba uspokojivá i při cloně 5,6, do rohů se ale projevuje chromatická vada více než měkká kresba. To se srovná při zaclonění, ovšem na úkor prodloužení času nebo zvýšení citlivosti ISO. Prakticky se mi z ruky daří udržet časy kolem 1/1000 a kratší, delší jen vyjímečně. Autofokus u K5 občas selže i se samotným objektivem DA 300mm, natož s konvertorem a za snížených světelných podmínek. V kombinaci s maximálním použitelným ISO pro mé účely u K5 někde kolem 400 - 560, při focení světlých objektů vyjímečně i vyšším, z toho plyne jediný závěr - pro fotografování z ruky je s touto sestavou potřeba hodně světla. Při focení ze stativu to chce zase dobrý stativ. Mám staré hliníkové Manfrotto 055 PROB s malou kulovou hlavou a v poslední době používám i tu menší hlavu s gripem od Manfrotta, a na danou sestavu začíná tento hliníkový stativ být nevhodný a je nutné použít předskopení zrcátka s delším časovým odstupem než 2s, jinak je kresba "měkká" z důvodu doznívajících vibrací od zrcátka. Celkově jsem zatím s tímto telekonvertorem neměl žádný problém. Kvalitu objektivu nezlepší, ale ani výrazně nedegraduje, zvlášť když je možné přiclonit. Při vyšší ceně asi ten nejlepší telekonvertor, který se v současné době dá na Pentax pořídit.

Ověřený zákazník Centrum FotoŠkoda

Přidáno: 28. dubna 2014

Zakoupeno v Centrum FotoŠkoda

• Splňuje dobře to proč jsem ho koupil, prodlužuje ohniskovou vzdálenost u makro i teleobjektivu bez viditelné ztráty kvality.
  • vyšší cena

Potřeboval jsem u makroobjektivu občas delší ohniskovou vzdálenost a pro Pentax není makro s delším ohniskem.

Milan

Přidáno: 14. dubna 2014

Zakoupeno v VK Foto

• Zcela splňuje mé očekávání.
  • vyšší cena

Zatím jsem vyzkoušel s K-5, Pentax F100/2,8 Macro, nezaznamenal jsem vůbec žádné viditelné zhoršení.

Raynox DCR-2025PRO

Raynox DCR-2025PRO