Recenze Kenko MC4 AF 2x DGX pro Canon

Ověřený zákazník Afoto

Lang

Přidáno: 27. září 2017

Zakoupeno v Afoto

Osobně jsem tento telekonvertor zakoupil a po vyzkoušení rekalmoval (pozor ne ze závady!), byl na můj objektiv Tamron 90 mm MACRO (1:1) silný. Strašně malá hloubka ostrosti a úbytek světla o -2EV mi dělali bez blesku potíže.
Kenko produkty jsou ale kvalitně provedeny a vše co od této spol. mám je skvělé. Majitelé v nákupu tohoto zboží si musí rozmyslet co chtějí, u tohoto telekonvert. musí myslet na to, že bude ubírat dost světla a ostrost poklesne...pozor na EF a EF-S (ve spolupráci s objektivy) zde tento telekonvert. nepůjde nasadit na objektivy s EF-S!!! Také je třeba dobře číst světelnost a instrukce v popisu! Pro mne (na Canon EOS 700D) a s objektivem Tamron f2,8 90mm byl už na makro silný a pokud nebudete mít "makroblesk!" nedáte to, či jen za dobrých světelných podmínek. MC4 a MC7 nemají takovou kvalitu jako HD 1,4 x DGX telekovertory...doporučuji raději vyzkoušet a pak nakupovat, ale rozhodně nehatím, na to pozor! Majitelé Canonů (těl) APS-C (nikoli full framme) by si měli vyhledávat kompatibilitu u telekovertoru jen s "EF " a (jak jsem již uváděl) "EF-S!" to zdůrazňuji, zejm. u nákupů přes internet!

Sigma APO 1,4x EX DG

Sigma APO 1,4x EX DG